Uzmanlarımız

HAKKIMIZDA
Uzmanlarımız
Uzm. Klinik Psk. Süleyman HECEBİL

Hecebil, 1966 yılında Denizli - Tavas'ta dünyaya geldi. 1988'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölününden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. Halen Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Süleyman Hecebil, iş yaşamında Uzun yıllar ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinin koordinatörlüğünü yaptı. Bu kurumlarda çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı buldu. İki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yaptı. Okul Yabancılaşması konusunda yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın organlarında geniş yer aldı. Halen Yönder Kolejleri ve Küçük Şeyler Anaokulları markalarının kuruculuğunu da sürdürmektedir. Bir dönem Yeditepe Üniversitesinde İnsan ilişkileri dersi vermiştir.

Havva Hecebil ile evli ve Sanem ve Mehmet'in babası olan Hecebil, Aile Terapisi, Travma ve Yas Terapisi, Depresyon Terapisi, Çocuklarda Öğrenme Güçlüğü Teşhisi ve Tedavisi, EMDR Terapi, Kaygı Bozuklukları, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Hipnoterapi başlıkları altında bireysel danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumlara iletişim, işyerinde sosyometri ve çatışma sorunları, müşteri ilişkileri ve satışta yardım becerileri gibi konularda eğitimler vermekte, okullarda ise çocukluk dönemi kararları, çocuklarda özdisiplin, öğretmen-öğrenci iletişimi gibi konularda konferanslar vermektedir.

Bilgen SAĞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Bilgen Sağ, aynı üniversitede Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden çift anadal yapmıştır. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programını, erken dönem uyumsuz şemalar, psikolojik dayanıklılık ve depresyon ilişkilerini incelediği tez çalışmasıyla bitirmiştir. Program kapsamında psikanalitik yönelimli süpervizyon çalışmalarında yer almıştır. Sonrasında da pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.
 

Öğrencilik döneminde anaokullarında, hastane ve derneklerde staj uygulamalarına katılmış; mezuniyet sonrasında ise danışmanlık merkezlerinde, ilkokul ve lisede psikolog olarak görev almıştır. Projektif testler, zeka ve gelişim testleri, oyun terapisi gibi alanlarda pratik uygulamalar yapan Bilgen Sağ, çocuk ve aile danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.