Kurucularımız

HAKKIMIZDA
Kurucularımız
Süleyman HECEBİL
Uzm. Klinik Psk.

Hecebil, 1966 yılında Denizli - Tavas'ta dünyaya geldi. 1988'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölününden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. Halen Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Süleyman Hecebil, iş yaşamında Uzun yıllar ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinin koordinatörlüğünü yaptı. Bu kurumlarda çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı buldu. İki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yaptı. Okul Yabancılaşması konusunda yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın organlarında geniş yer aldı. Halen Yönder Kolejleri ve Küçük Şeyler Anaokulları markalarının kuruculuğunu da sürdürmektedir. Bir dönem Yeditepe Üniversitesinde İnsan ilişkileri dersi vermiştir.

Havva Hecebil ile evli ve Sanem ve Mehmet'in babası olan Hecebil, Aile Terapisi, Travma ve Yas Terapisi, Depresyon Terapisi, Çocuklarda Öğrenme Güçlüğü Teşhisi ve Tedavisi, EMDR Terapi, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Hipnoterapi başlıkları altında bireysel danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumlara iletişim, işyerinde sosyometri ve çatışma sorunları, müşteri ilişkileri ve satışta yardım becerileri gibi konularda eğitimler vermekte, okullarda ise çocukluk dönemi kararları, çocuklarda özdisiplin, öğretmen-öğrenci iletişimi gibi konularda konferanslar vermektedir.

 

 

Üstün DÖKMEN
Prof. Dr.

Dökmen 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı.
 
Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör ünvanını aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir.
 
Dökmen’in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunmaktadır. 8 yıl boyunca TRT de 94 bölüm Küçük Şeyler programını yapmıştır. TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik ”Biz Kim Opera Kim” adlı programı yapmıştır.
 
Bugüne kadar çok sayıda Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da, orada yaşayan vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmadan konferanslar vermiştir. “Küçük Şeyler” eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulunmuştur. Prof. Dr. Dökmen, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin kurucusudur.

* Prof. Dr. Üstün DÖKMEN kurumsal eğitim ve seminerlerde yer almaktadır. Bireysel danışmanlık hizmeti vermemektedir.