Uzmanlarımız

HAKKIMIZDA
Uzmanlarımız
Uzm. Klinik Psk. Süleyman HECEBİL

Hecebil, 1966 yılında Denizli - Tavas'ta dünyaya geldi. 1988'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölününden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. Halen Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Süleyman Hecebil, iş yaşamında Uzun yıllar ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinin koordinatörlüğünü yaptı. Bu kurumlarda çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı buldu. İki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yaptı. Okul Yabancılaşması konusunda yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın organlarında geniş yer aldı. Halen Yönder Kolejleri ve Küçük Şeyler Anaokulları markalarının kuruculuğunu da sürdürmektedir. Bir dönem Yeditepe Üniversitesinde İnsan ilişkileri dersi vermiştir.

Havva Hecebil ile evli ve Sanem ve Mehmet'in babası olan Hecebil, Aile Terapisi, Travma ve Yas Terapisi, Depresyon Terapisi, Çocuklarda Öğrenme Güçlüğü Teşhisi ve Tedavisi, EMDR Terapi, Kaygı Bozuklukları, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Hipnoterapi başlıkları altında bireysel danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumlara iletişim, işyerinde sosyometri ve çatışma sorunları, müşteri ilişkileri ve satışta yardım becerileri gibi konularda eğitimler vermekte, okullarda ise çocukluk dönemi kararları, çocuklarda özdisiplin, öğretmen-öğrenci iletişimi gibi konularda konferanslar vermektedir.

   
Uzm. Klinik Psk. Elvin Akı Konuk

2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. 2014 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Okul öncesi eğitim kurumlarında, özel hastane ve klinikte çocuk, ergen, yetişkin danışanlara yönelik psikolog olarak görev almıştır. Fransa ve Polonya’da Avrupa Birliği Projelerinde psikolog olarak bulunmuş ve proje koordinatörlüğünü yürütmüştür. Bilişsel Davranışçı Terapi, Sorun Çözme Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Ergenlerde Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı, Anne-Bebek Psikoterapisi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Oyun Terapisi eğitimleri almıştır. Gençlerde Alkol ve Madde Kullanımına Yönelik Kısa Müdahale Tedavi Programının hazırlanmasına katkıda bulunmuş ve Türkiye Barolar Birliği Hayat Ağacı Projesinde psikolog olarak görev almıştır. Sağlık Bakanlığı’nın açmış olduğu Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sertifikası Sınavını başarıyla geçip sertifika almaya hak kazanmıştır. Çocukların gelişimsel düzeylerini tespit etmek amaçlı Çocuk Değerlendirme Paketi, WISC-R (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği), CAS Testi, MMPI Kişilik Testi, Rorschach Testi, D-10 Çizim Testi ve alana yönelik çeşitli test eğitimleri almıştır.