Kurucularımız

HAKKIMIZDA
Kurucularımız
Süleyman HECEBİL
Uzm. Psk.

Hecebil, 1966 yılında Denizli - Tavas'ta dünyaya geldi. 1988'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürdü. Uzun yıllar ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinin koordinatörlüğünü yaptı. Bu kurumlarda çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı buldu. İki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yaptı. Okul Yabancılaşması konusunda yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın organlarında geniş yer aldı.

Eşler arası ilişki sorunları, bireysel sorunlar, çocuklarda görülen öğrenme, uyum ve davranış sorunları, sosyal ilişki sorunları, kaygı bozuklukları,post travmatik stres bozukluğu, psikolojik nedenli erken boşalma, vajinimus, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik ve çocuklarda görülen cinsel yönelim konularında psikolojik danışma hizmetleri vermektedir.

EMDR Terapi, Art Terapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Aile Terapisi, Cinsel Terapi ve çeşitli testlerin uygulaması gibi konularda eğitimler aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Hecebil, yüksek lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Yeditepe Üniversitesi'nde lisans öğrencilerine ders vermektedir. Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi'nin Kurucusu olan Hecebil, Psikoloji Dünyası'nda psikolojik danışma ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Üstün DÖKMEN
Prof. Dr.

Dökmen 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı.
 
Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör ünvanını aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir.
 
Dökmen’in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunmaktadır. 8 yıl boyunca TRT de 94 bölüm Küçük Şeyler programını yapmıştır. TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik ”Biz Kim Opera Kim” adlı programı yapmıştır.
 
Bugüne kadar çok sayıda Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da, orada yaşayan vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmadan konferanslar vermiştir. “Küçük Şeyler” eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulunmuştur. Prof. Dr. Dökmen, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin kurucusudur.

* Prof. Dr. Üstün DÖKMEN kurumsal eğitim ve seminerlerde yer almaktadır. Bireysel danışmanlık hizmeti vermemektedir.