Uzmanlarımız

HAKKIMIZDA
Uzmanlarımız
Uzm.Psk. Süleyman HECEBİL

Psikolog ve Aile Danışmanı Süleyman HECEBİL İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünden mezun olmuş, Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmüştür. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünden de yüksek lisansını alan HECEBİL, uzun yıllar ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinin koordinatörlüğünü yapmıştır. Bu kurumlarda çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı bulmuştur. İki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yapmış ve “Okul Yabancılaşması” konusunda yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın organlarında geniş yer almıştır.

EMDR Terapi, Art Terapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Aile Terapisi, Cinsel Terapi ve çeşitli testlerin uygulaması gibi konularında da eğitimlerini tamamlayan HECEBİL, eşler arası ilişki sorunları, bireysel sorunlar, sosyal ilişki sorunları, kaygı bozuklukları, post travmatik stres bozukluğu, psikolojik nedenli erken boşalma, vajinimus, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik ve çocuklarda görülen cinsel yönelim konularında psikolojik danışma hizmetleri vermektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesi olan HECEBİL, evli ve iki çocuk babasıdır.

Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisinin Kurucu Ortağı ve Genel Direktörü olan HECEBİL, Psikoloji Dünyası Aile Danışma Merkezi’nde psikolojik danışma, kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Uzm.Psk. Didem EVRE

Çocuk ve Ergen Psikoloğu Didem EVRE lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında çeşitli sağlık ve eğitim kurumlarında çalışan EVRE, çocuk ve ergenlere uygulanan zekâ, gelişim, kişilik ve nöropsikolojik test eğitimlerine katılarak sertifikalarını almıştır. Oyun terapisi ve bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyonları başta olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere katılmıştır. Psikolog Füsun Aygölü ile birlikte “Oyuncak ve Çocuk” isimli bir kitap yazan EVRE, “WÇZÖ-R Yorumları” kitabının ikinci baskısının düzenlenmesinde de katkıda bulunmuştur. Trakya Üniversitesi Çocuk Psikiyatri Polikliniği ile birlikte onkoloji biriminde tedavi gören çocukların nöropsikolojik değerlendirmesi ile ilgili bir projede de görev almış olan EVRE, Acıbadem Hastaneleri’nde Çocuk ve Ergen Psikologu olarak görev almasının ardından 2012 yılından beri Psikoloji Dünyası Aile Danışma Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi bünyesinde bulunan Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Okulları’nın Rehberlik Koordinatörü olarak da görev yapan EVRE, bu kurumlarda çalışan psikolog ve rehber öğretmenlere danışmanlık yapmakta, hizmet içi eğitimler düzenlemektedir.
 
EVRE, Psikoloji Dünyası Aile Danışma Merkezi’nde 0-15 yaş arası çocuk ve ergenlerdeki duygusal sorunlar, kaygı bozuklukları, uyum ve davranış bozuklukları, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile ilgili çalışmaktadır. Çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi ve özel eğitim teknikleri kullanmaktadır.